top of page

Challenge Rimini TOP 10 a 1. místo v AG

  • May 9, 2017
  • 2 min read

V neděli 8. května jsem absolvovali náš první triatlon. Hned na úvod sezóny jsme se vypravili do Itálie na závod ze série Challenge do Rimini, kde jsme závodili již loni. V den závodu nás přivítal docela slušný vítr a ne zrovna klidné moře. Plavání bylo náročné a změnilo se spíše v orienťák na bójky (ve vlnách byly špatně vidět). Oba jsme si s Pepou asi 300 metrů zaplavali. Po plavání nás čekal průběh dlouhým depem (500m) a kopcovitá a technická cyklistika. Závěrečný běh vedl jinak než loni. Byl ve čtyřech okruzích s několika otočkami kolem kužele.

Pepa v Rimini startoval poprvé ve věkové kategorii (tedy v Age Group kategorii). Letos bude v této kategorii startovat na všech Challenge závodech, které bude absolvovat. Startovní výstřel jeho vlny (start podle kategorií s časovým odstupem několika minut) zazněl v 10:25. Plavalo se mu dobře, od začátku se probojovával přes pomalejší plavce vpřed. Byl akorát trochu zklamaný z prodloužení trasy, když si se skupinkou dalších závodníků nechtěně zaplavali (asi 300 metrů) a nasměrovala je až záchytná loďka. Na cyklistice celou dobu předjížděl závodníky z ostatních kategorií, kteří startovali před ním a vůbec nevěděl, na jakém místě se ve své kategorii pohybuje. Až v druhém depu podle počtu kol u čísel jeho kategorie zjistil, že bude někde v popředí. Na běh tedy vyběhl značně motivovaný. Běh se mu povedl, zaběhl za 1:22:27. Neměl žádnou krizi a do cíle se dostal na 1. místě ve své AG kategorii! :)

V závodu žen byla konkurence nabitá zvučnými jmény a tak byl můj cíl TOP 10. Plavání na první bójku proti vlnám pro mě bylo opravdu náročné, moře si se mnou dělalo co chtělo. Celé plavání jsem absolvovala sama, měla jsem také problém s orientací a i já jsem si zaplavala. Celkově bych ohodnotila plavání jako průměrné. Na kolo jsem vyrazila cca na 14. místě. Jelo se mi dobře, předjela jsem jednu závodnici a tak bylo jasné, že na TOP ten to bude na běhu ještě boj. Ten jsem rozeběhla dle plánu, ale asi po pěti kilometrech se mi začlo dělat divně od žaludku a bylo vymalováno. Tempo i tepy šly dolů a já bojovala sama se sebou. Nevzdávala jsem to a bojovala jsem, na posledních 5 km se mi trochu ulevilo a ještě jsem se trošku probrala. Předběhla jsem několik žen. Do cíle jsem nakonec doběhla na 10. místě :) Čas běhu byl nakonec 1:25:29, což je na ty problémy celkem slušné :) Dokonce jsem udolala i legendární Natashu Badmann. Rezervy v tomto závodě byly samozřejmě na běhu (nebo spíše v jídle/pití ??), cyklistiku jsem zajela kvalitně a vím, že i přes měsíční tréninkový výpadek leden/únor jsme s trenérem na dobré cestě.

Děkujeme všem co jste nám fandili a drželi pralce!

Nyní se vrhneme do dalších tréninků a 28.5. se postavíme na start další půlky Challenge Salou.

 
 
 

Comments


Recent Posts

© 2023 by My site name. Proudly created with Wix.com

bottom of page