top of page

Brněnský půlmaraton

  • Apr 16, 2017
  • 1 min read

Dnes jsme se postavili na start Brněnského půlmaratonu. Je to takový náš otvírák závodů, který bereme spíše tréninkově, ale jako test, jak jsme na tom běžecky. Dnešní počasí rychlým časům moc nepřálo, bylo chladno a foukal opravdu silný vítr. Navíc jsme celý týden před závodem bojovali s nachlazením a Pepa navíc s kašlem, tak jsme měli obavy, jak to vše dopadne.

Já jsem závod rozeběhla dle stanoveného tempa, první okruh (ze dvou) jsem šla tempem 3:54. To nás běželo spolu se závodníky na 10 km ještě docela hodně a v protivětru se dalo schovávat. Při náběhu do druhého kola jsem zjistila, že na občerstvovačkách nejsou gely a trochu zazmatkovala, že mi dojde. Druhý okruh jsem zpomalila a modlila jsem se, aby mi nedošlo (Katko díky za ty suchary :) ). Navíc už jsem v protivětru bojovala převážně sama a žádný med to tedy nebyl. Do cíle jsem doběhla v čase 1:23:50 (čip čas 1:23:48) na druhém místě. Závod jsem si opravdu moc užila a nijak se netrápila, tak nějak jsem si to odběhla "na pohodu". Myslím, že test běhu dopadl dobře :). Stylem start cíl vyhrála maďarka Tunde Szabo v nádherném čase 1:18:32.

Pepovi se běželo v prvním okruhu parádně, ve druhém okruhu měl stejný problém jaký jsem měla i já. Neměl gel (kvůli mě :() a začlo mu docházet a už to nebylo ono. Do cíle doběhl na celkovém 17. místě (11. v kategorii) v čase 1:20:04 (čip čas 1:20:02). I mu tedy dopadl test (navíc bez energie) na výbornou :)

Děkujeme všem, co nám fandili podél trati!

 
 
 

Comments


Recent Posts

© 2023 by My site name. Proudly created with Wix.com

bottom of page