Závodní sobota na běžkách a v běhu
- Jan 7, 2017
- 1 min read
I přesto, že byla v sobotu ráno teplota na hodnotě -15 stupňů, vydali jsme se v rámci přípravy na závody. Pepa jel vyzkoušet na přehradu závod Přebor Brna v běhu na lyžích, já běh ze seriálu BBP na Kuřimský kros.
O Přeboru Brna jsme se dozvěděli dva dny před jeho konáním. Pepa má rád tyto závody, o kterých se dozvíte ideálně těsně před závodem :) Protože jsme letos na běžkách, právě zrovna na Brněnské pařehradě, již dvakrát stáli, rozhodl se závody vyzkoušet. Na muže čekala 11,5 km trať "tam a zpět" volnou technikou v nadmořské výšce cca 200 metrů nad mořem. Pepa šel do závodu s cílem neumrznout, nakonec finišoval druhý ve své kategorii. Je rád, že se na start postavil. Byla to příjemná změna a intenzivní zátěž v jednom.
Já jsem věděla, že se má ještě ochladit, ale kdybych byla bývala tušila, že bude až taková zima i u nás, tak bych si raději trénink odběhla doma na běhátku. Teploty jsem si všimla až v autě a to už nebylo vyhnutí :). Kuřimský kros byl opravdu kros. Lesem a sněhem nahoru a pak dolů, téměř žádná rovina. Opět to, co zrovna nemusím. Zima nakonec nebyla pocitově až tak hrozná a běželo se mi relativně dobře. Nejhorší byl kus seběhu roklí, kde jsem opět zbytečně ztratila kvůli strachu. Obdivuji holky, co to v takovém terénu dokáží pustit! Nechápu! Já jsem to pustila, až se terén trochu vyrovnal a měla jsem větší jistotu pod nohama. Do cíle jsem doběhla na druhém místě.
Další trénink, který člověka díky tvrdým podmínkám posílí především psychicky.


























Comments