top of page

Israman - 4.místo

  • Jan 29, 2019
  • 3 min read

Zní to divně, ale nemám ráda extrémy. Klasický ironman (co se týče počasí a převýšení trati) mi bohatě stačí. Chci se zkrátka zlepšovat na "klasické" ironmanské trati. Israman je svým datem závodu, těžkou cyklistikou v horách a kvůli dlouhému úvodnímu asi 13km seběhu z hor vlastně extrém. Když jsme se loni vrátili z Isramana, já jsem i přes jeho obtížnost prohlásila, že se tam ještě musím vrátit a zajet jej ještě jednou - bez krize. Nevím proč, ale nějak si mě tento závod prostě dostal. Je to nádhera. Pepa naopak prohlásil, závodit už ne (především kvůli přípravě v jinak poklidné fázi sezóny), ale dovolená, že by se mu zde líbila. A tak jsme se na podzim po Malajsii (ač jsem tvrdila, že pokud pojedeme Malajsii, tak Israman už určitě NE) rozhodli, že přece jen do Izraele pojedeme. Pepa a Lucka na dovču a já závodit. Tuto vyriantu navrhl Pepa a mně se vlastně velice líbila.

Po Malajsii jsem dala poctivé 3 týdenní nic nedělání a týdenní lehounké rozhýbání. Bohužel mě přechod z vedra do zimy pěkně rozhodil a 14 dní jsem byla pěkně unavená a nachlazená. Sportovní volno jsem si tedy moc neužila. Na reálnou přípravu na Isramana zbývaly tedy 4 týdny + týden před závodní "ladění". Vzhledem k dlouhé posezónní pauze jsem se tak malého času opravdu děsila. Tréninky byly drsné a zkomlikovalo je i další nachlazení po Vánocích. Cítila jsem ale, že tělo se z absolutní nuly pěkně posunuje. Trošku slabší bylo plavání, kolo a běh, ale šly. Když jsme přijeli do Izraele, opět jsem se nachladila. Naštěstí si to na závod nějak sedlo. Těšila jsem se a snažila vyladit vše jak se patří.

Samotný závod byl opět moc pěkný, počasí letos vyšlo teplé a bez deště. Nakonec ani na cyklistice nijak extrémně nevyfukovalo. Plavání bylo kvůli vlnám těžší a letošní časy byly ve srovnání s loňskem pomalejší. Z vody jsem vylézala na 4. místě jen s malou ztrátou na loňskou vítězku. Úvodní 15km stoupání do hor jsem rozjela na rozdíl od loňska volněji, dost jsem se brzdila abych nepřepálila. Cyklistika docela utíkala a jelo se mi fajn. Bohužel jsem ale musela po třech hodinách odběhnout čůrat. Nevydržela bych to. Jelo se mi stále dobře a držel i žaludek. Krize ale přišla asi na necelých pěti hodinách, kdy už mi začínalo být divně a opět se dostavil stav nechutenství, plného žaludku... a jakési ospalosti. Bylo jasné, že je zde opět energetická krize. Nebylo to tak strašné jako loni, krize byla menší a přišla později. Do depa jsem dojela zlehka otrávená. Odběhla jsem na toaletu a nebylo mi nejlépe. Vyběhla jsem na běh stále na 4. pozici se ztrátou asi 10min na 3. místo. Jak jsem se ale pohla, tak mě to začlo prohánět a v úvodním seběhu jsem musela ještě 4x na záchod. I tak jsem ale závodnici předemnou stahovala a věřila jsem, že ji doběhnu. Nohy však na rovině nechtěly běžet plánovaným tempem a třetí závodnici jsem už nesbíhala. Ono se mi vlastně běželo dobře, neměla jsem nějak krizi, akorat to nešlo rychleji :) :(

Na jednu stranu mě to mrzí, na druhou stranu to byl samozřejmě po tak náročné loňské sezóně risk. Cyklistiku i běh (oficialní čas je horší jen o ta WC) jsem nakonec jela výkonově stejně jako loni. A to s menším trápením. Takže s výkonem jako takovým mohu být po tak krátké přípravě spokojená. Akorát tam chybělo to štěstí na mendaili. Ani jsem si závod moc neprotrápila, což je důležité i do dalších závodů (neodrovnat se psychicky :)). Naopak mám pocit, že mi dodal další motivaci do tréninků.

Celkově byla dovolená Izrael opět velice povedená. Lucinka byla spokojená a Pepa, byť v roli nezávodníka, také. Počasí nám vyšlo a opět se zde sešla početná skupinka Čechů, se kterými jsme zašli po závodě na pokec a večeři. Zkrátka na Izrael nedáme dopustit a kdo ví, zda nás to tam nezavane i příští rok :)

Díky všem, co jste mi drželi palce!

Nyní mě čeká lehčí odpočinek a pak už opravdová příprava na další sezónu. Pepa už také začal trénovat, tak si snad konečně užijeme i nějaké tréninky spolu. Jaké závody absolvujeme, ještě přesně nevíme. V mém případě to budou nejspíše Ironmany a také půlky (spíše tréninkově). Pepa se letos asi více zaměří naopak na půlky a dlouhé triatlony trošku omezí (zatím má zálusk na Slovakman, Moraviaman???)

 
 
 

Comments


Recent Posts

© 2023 by My site name. Proudly created with Wix.com

bottom of page