top of page

Slovakman - bronzová medaile pro Pepu

  • Aug 6, 2017
  • 2 min read

V sobotu 5.8. se v parném dni konal ve slovenských Piešťanech další závod z Českého poháru v dlouhém triatlonu Slovakman. Byl to závod na plných distancích tedy 3,8-180-42. Závodu se účastnil jen Pepa (já jsem tento víken trénovala a supportovala, protože se příští týden postavím na start dlouhého triatlonu Challenge Regensburg).

Slovakman je pěkný závod, který se jede na rovinatých tratích v šesti okruzích (kolo i běh) a my se sem oba vždy rádi vracíme. Předpověď počasí byla, jako je zde již tradicí vysoko nad 30 stupňů. To, jak již víte Pepovi moc nesedí, ale na druhou stranu se mu zde vždy dařilo a tak jsem se těšila, co zde předvede. Navíc v posledních čtyřech týdnech absolvoval dvě půlky a čekal ho ještě tento závod, takže to byla pěkná divočina :)

Plavání se mu podařilo a z vody vylézal po boku Petra Vabrouška na 8. místě. Na cyklistice si držel své tempo a postupně se propracoval na 2.-4. pozici a takto se pohyboval do 140. kilometru. V posledním okruhu a půl začlo pro diváky pěkné drama a vedoucí Lukáš Krpec byl předjetý Petrem Vabrouškem a Pepou. Do druhého depa dorazil Pepa jako druhý s minutovou ztrátou na Petra! Na kole zajel druhý nejrychlejší čas. Na další závodníky měli oba pěkný náskok a já jsem už věřila, že bude bojovat s Petrem o první místo. První půlmaraton se Pepovi běželo dobře, pak přišla menší krize, kterou ale naštěstí zase rozeběhl. Petr si Pepu pohlídal a do cíle doběhl s náskokem na prvním místě. Z třetího místa se nakonec přes Pepu přehnal rychlonohý Honza Jakubíček a tak mu "zbyla" bronzová medaile (čas 8:55:00). Cílovou rovinku si vychutnal spolu s Lucinkou :)

Na Slovakmanovi se každý rok také vyhlašuje Československý pohár (součet časů zajetých na Moraviamanovi a Slovakmanovi). Pepa se zde po těchto dvou závodech umístil na druhém místě za Petrem Vabrouškem. Na třetím místě byl Lukáš Krpec.

Díky všem za podporu a fandění!

Média:

Sezóna se nám překvapivě rychle přehoupla do druhé poloviny. Pepu čeká za tři týdny půlka Pilman (Český pohár). Já jedu již zmiňovanou Challenge Regensburg a půlku Challenge Wallchsee. Druhý víkend v září nás pak oba čeká ME (ETU) Challenge Almere. Tím, ale sezónu ještě nekončíme! :) Zatím není plán konce sezóny úplně jasný, ale možná se ještě oba podíváme na Challenge Madrid a já ještě v říjnu na Mallorku a Sardinii...

 
 
 

Comments


Recent Posts

© 2023 by My site name. Proudly created with Wix.com

bottom of page