Úspěšná Challenge Prague (1,9-90-21)
- Aug 1, 2017
- 3 min read
V sobotu 29.7. se konal v Praze první ročník závodu Ford Challenge Prague. Je to doposud největší závod v triatlonu na uzemí ČR, ale také především závod zařazen do světové série Challenge Family! A ještě jeden prim, poprvé byl vysílán triatlon živě včetně studia s triatlonovým "expertem" Radkou Kahlefeldt-Vodičkovou (byť jen v několika vstupech) na ČT4 Sport. Organizátorům se také povedlo přilákat opravdu nabité startovní pole triatlonovými hvězdami. Byli jsme zvědaví jak se závod a vše kolem něj organizátorům podaří. A musíme říct, že se, až na opravdu drobnosti, vše organizačně z našeho pohledu závodníka zadařilo na jedničku.
Závod se odehrával v samém centru Prahy! Depo bylo na Mostě Legií. Cyklistika plně uzavřena a diváků a fanoušků podél všech tratí bylo opravu hodně. Počasí pro někoho sice možná teplé, ale hlavní je, že nepršelo.
Na závod jsme odjížděli s tím, že Pepa zde chce bodovat do Českého poháru (závod zařazen i do českého poháru v dlouhém triatlonu) a zároveň jej měl jako rychlostní přípravu na Slovakmana, který absolvuje na ironmanských distancích příští týden. Já jsem zde chtěla zajet slušný výkon a ideálně bodovat do Challenge Family rankingu. Když jsem ale asi týden před závodem viděla startovní listinu, bylo mi jasné, že se dostat do TOP6 bude asi nadlický úkon, navíc jsme měli dost jiných startostí, tak jsem vlastně závod tak nějak vypustila z hlavy. Co jsem ale opravdu chtěla, bylo porazit Ericu Csomor, která mi na posledních dvou půlkách (naposledy v Salou o pár sekund) vyfoukla 3. resp. 6. místo :) Bylo až divné, jak jsem byla celou dobu před závodem klidná. Jakoby mi bylo jedno jak dopadnu.
A teď konečně k závodu. Již v pátek večer jsme si udělali s Pepou pěknou prohlídku Prahy, když se šel odregistrovat. PRO závodnici měli registraci už odpoledne, proto jsme byli v Praze již od pátku odpoledne.
Start závodu byl ve 12:03 PRO ženy, Pepa 12:08.
Simona:
Závod jsem si opravdu užila! Plavání mi sedlo, plavalo se mi moc dobře. Vyplavala jsem těsně před Ericou. Vůbec nevím na kolikátém místě jsem byla. Možná na 12., vím ale, že ztráta alespoň na nějaké závodnice předemnou nebyla až tak velká. Dlouhý přeběh depa byl super, lidé fandili, hrála hudba... Na kole jsem si pěkně zabušila, snažila jsem se Erice ujet, ale ta se nedala. Docela pěkně jsme se na kole honily. Předjela jsem asi tři závodnice. První ze dvou okruhů jsem jela téměř osamocena, v druhém okruhu provoz trochu zhoustl a občas to bylo nepříjemné jak nás předjížděli kluci z AG. Posledních asi 20 min jsem již cítila únavu noh a nebylo to ono. Erica mi ujela. V depu na běh jsem trošku zazmatkovala a nemohla jsem najít bag na běh, Ericu jsem měla ale na dohled. V úvodu běhu mi ulítla kšiltovka, tak jsem se pro ni musela vracet! Ach jo, takové zbytečné ztráty sekund! :) Neběželo se mi moc dobře, čekala jsem lepší běh. Navíc mi nebylo úplně nejlépe od žaludku. V jednu chvíli to vypadalo, že se to zlomí a já nebudu schopna běžet. Snažila jsem se jej rozpíjet. I tak se mi podařilo předběhnout Ericu... a na dohled byly další závodnice! Najednou jsem od komentátora zaslechla, že jsem byla po kole na deváté pozici. Odpočítala jsem si tedy, že bych mohla být aktuálně už šestá! Žaludek se trochu zlepšil, ale bylo to tak nějak na hraně běžím/je mi blbě klušu. Lidé fandili, užívala jsem si to. Předběhla jsem další závodnici...a najednou bylo poslední kolečko a já jsem se dva kilometry před cílem dostala na 4.místo a to třetí nebylo daleko! Běžím do cíle a jsem 4. Nečekané, překvapivé 4. místo v takové konkurenci! A to i s ne ideálním běhěm jsem měla nejrychlejší běh :) S výsledkem závodu jsem tedy maximálně spokojená, protože se mi podařilo porazit vitězky Ironmanu, Ironmanu 70.3 i kvalitní závodnice olympijského triatlonu (opět třetí místo nebylo daleko a s odstupem času to trošku mrzí, ale to by musel mít člověk na trati support, který by mu hlásil ztrátu během celého závodu...)
Pepa:
Předpověď teplého počasí pro mě není nikdy ideální, navíc jsem se cítil docela unavený, tak jsem nevěděl, co od závodu očekávat. Plavání bylo dobré, na cyklistice jsem se prokousával pomalu dopředu, ale moc dobře se mi teda nejelo. První část běhu byla docela fajn ikdyž, co se týče tratě (běh po kostkách atd.) ne úplně jednoduchá. Bylo ale příjemné slyšet tolik českých fanoušků! V druhé polovině běhu mi začlo být divně od žaludku, bylo mi vedro a nohy nechtěly běžet. Do cíle jsem se teda nakonec docela protrápil. I přes tyto problémy a rozhodně ne moc podařený závod jsem byl ve své AG nakonec na třetím místě :)
Děkujeme všem, co jste nám fandili na trati i u TV! Hnali jste nás kupředu!
záznamy na ČT4Sport:
články:































Comments