top of page

Pálava race (1,9-90-21) - déšť přinesl zlato

  • Jul 16, 2017
  • 2 min read

V sobotu 15.7. se konal na tratích půlironmana další závod z Českého poháru v dlouhém triatlonu Pálava race. Dobře zorganizovaný závod v pěkném prostředí Pálavy neměl, až na deštivé počasí, chybu.

Předpověď počasí se bohužel vyplnila a asi hodinu před startem se zatáhlo, rozfoukalo a začalo pršet. Na vodě se udělaly velké vlny, tak bylo z bezpečnostních důvodů zkráceno plavání. Po dlouhém čekání, zda bude plavání, z důvodu teplé vody, bez neoprenu padl verdikt "s neoprenem". A bylo to dobře. Už před závodem jsme všichni pěkně vymrzli, tak jsme se mohli alespoň v neoprenu trochu zahřát. Během závodu se vystřídal déšt i slunce a konec běhu jsme měli okořeněný silným větrem a průtrží mračen. Na vyhlášení se naštěstí počasí umoudřilo, mraky odešly a vysvitlo sluníčko.

Pepa:

Konečně vyšel závod, kdy mi sedla teplota vzduchu (až na ten déšť). Plavání se mi šlo dobře, plaval jsem za Honzou Jakubíčkem a vodu jsem opouštěl asi na 12. pozici. Na kole mi to tentokrát nějak nesedlo a moc dobře se mi nejelo. Navíc jsem měl opět defekt a posledních pět kilometrů jsem jel na prázdné galusce. Pozici to naštěstí nijak neovlivnilo, jen se na mě trochu dotáhli kluci ze zadu, tak jsem se pak musel na běhu snažit, aby mě nedoběhli. Běh se mi šel pěkně a rychle utekl. Do cíle jsem doběhl na celkovém 8. místě (2. v kategorii).

Simona:

Já jsem měla mít tento závod původně spíše pro zpestření tréninků a jet jej tak nějak tréninkově, abych se moc nezničila. Bylo ale jasné, že startovní pole žen je silné a především Helena Kotopulu mi nedá nic zadarmo! :) Byla jsem tedy sama zvědavá, jak závod dopadne a bylo jasné, že bude docela napínavý. Dle předpokladu jsem si udělala na Helču malý náskok ve vodě (upřímě jsem doufala, že ji uplavu více než 45 sekund). Moc dobře se mi neplavalo, opět jsem se nezvládla za nikoho chytit a tak jsem většinu odplavala sama. Z vody jsem vylézala asi na 5. pozici. Na kole jsem se cca po 30 kilometrech propracovala na 1 místo. Jelo se mi dobře, ale pomalu jsem začínala cítit nohy a tak jsem raději trošku zvolnila. Helena se přibližovala a přibližně na 50. kilometru mě předjela. Snažila jsem se udržet její náskok tak, abych ji mohla ještě seběhnout. Helča je dobrá běžkyně, takže jsem si ji nemohla nechat ujet moc daleko. Do depa jsem dojela se ztrátou 55 sekund, ale vědla jsem, že pokud mě na běhu nepotká nějaká krize, měla bych ji seběhnout. Naštěstí se tak i stalo a asi na desátém kilometru jsem se dostala před ni a pomalinku se vzdalovala. Na poslední 4 kilometry se přehnala zmiňovaná průtrž mračen a běh se stal s těžkýma promáčenýma botama fakt nepříjemný. Celkově se mi ale běželo pěkně a opravdu jsem si závěrečnou disciplínu užila. Radost z první pozice v cíli ale mokré boty z hlavy vytlačila. :) Díky všem, co jste mi podél trati fandili!!!

 
 
 

Comments


Recent Posts

© 2023 by My site name. Proudly created with Wix.com

bottom of page