BBP Okrouhlá a beseda o triatlonu
- Dec 5, 2016
- 2 min read
V sobotu 3.12. jsme byli pozvaní na Běžecký kemp BehejBrno.com, abysme zde udělali besedu o triatlonu. Tuto besedu jsme spojili se závodem Brněnského běžeckého závodu v Okrouhlé asi 5 kilometrů od Kořence, kde se kemp pořádal.
Já jsem po několika letech (troufám si říct, že minimálně po třech) běžela trať v ženském závodě na 5 km. Protože jsem do teď od půlky v Sardinii viceméně odpočívala a netrénovala, tak jsem očekávala, že to bude totální krize. Navíc na pětikilometrový "sprint" jsem si už odvykla. Pepa absolvoval trať na 8,6km. V sobotu bylo mrazivé, ale slunečné počasí a tak bylo nakonec docela příjemně. První část tratě z dlouhého klesaní byla převážně namrzlá (a já se na ledě fakt strasně bojím a neumím běhat), tak jsem zvolila strategii po ledě nezávodím. Bohužel jsem ztratila už na začátku a obdivuji všechny kluky i holky, co mě v této části předbíhali jakoby tam vůbec žádný led nebyl! Jakmile skončila zletovatělá pasáž, začla jsem konečně makat. Pomalu jsem se proplétala startovním polem vzhůru. Dávala jsem si teda jak už dlouho ne a pěkně to bolelo. Nakonec jsem v ženách doběhla na 8. místě. Průběh závodu v nezledovatělé pasáži mě mile překvapil, že si tělo dokonce i nějakou tu intenzitu pamatuje. No jsem zvědavá na další závody, snad budou lepší podmínky a nebudu se tolik bát. Navíc je vidět, že i běh v terénu se musí trénovat. :)
Pepa doběhl na 20. místě a s umístěním i časem (34:50) byl spokojený. V pátek večer byl hrát hokej a měl tudíž patřičně zničené nohy :)
Po závodě jsme přejeli na kemp do Kořence. Beseda a povídání o triatlonu s účastníky kempu se nám moc líbila a bylo to příjemné zakončení dne.







řičně zničené nohy :)




















Comments