top of page

Na jaký závod do zahraničí vyrazit?

  • Sep 25, 2016
  • 2 min read

Protože jsme absolvovali už docela hodně zahraničních závodů, napadlo nás, že bysme vám mohli v takovém miniseriálu krátce vypsat naše zkušenosti z každého z nich. Třeba vám to pomůžeme při rozhodování, který závod zvolit jako první dlouhý triatlon či první půlku mimo ČR. Pokud vás napadne ještě nějaký dotaz, napište nám, rádi vám odpovíme.

Začneme od těch nejpozději absolvovaných a postupně budeme pokračovat do historie (do roku 2012, kdy jsme absolvovali náš první ironman v Klagenfurtu).

Challenge Almere (dlouhý tt) - doporučujeme :)

- dobré zázemí závodu, vše je na jednom místě (registrace, rozprava, masáže, info a občerstvení v místním divadle) - start, cil, depo, registrace, pasta party

- pěkné tratě (plavaní v jezeře, klidná a čistá voda; rovinatá cyklistika s dost zatáčkami, může zde hodně foukat!; rovinatý běh kolem jezera v několika okruzích)

- parkovaní přímo u depa (je placené, ale na den závodu je možné zakoupit parkovací lístek za 5 Euro)

- dobrá možnost rozjetí před závodem, plno cyklostezek a krásných klidných silniček

- bohatá pasta party před závodem, bohaté občerstvení po závodě

- menší expo

- vyhlášení vítězů druhý den

- dobrá divácká kulisa, především pak na běhu

- celkově moc pěkný závod v krásném "zeleném" prostředí Nizozemí

Challenge Poznaň (2014 půlka, 2015 dlouhý a půlka ETU mistrovství Evropy) - doporučujeme :)

- pěkné tratě (plavání ve veslařském kanále; několika okruhová rovinatější cyklistika po široké silnici s pěkným asfaltem; trochu težký městský běh - asfalt, tráva, kostky, šotolina, chodník, náběh/seběh na/z mostu)

- slušné možnosti ubytování i v centru Poznaně, na start pak ideálně autem, velké parkoviště u startu zdarma

- v roce 2014 poprvé pod hlavičkou Challenge Family, takže tu byly drobné nedostatky při registraci na místě závodu (vše ale ochotně a rychle vyřešeno), nepřichystané depo pro Check-in (ten, kdo přišel odevzdat kolo na začátek check-in, ten musel nějakou dobu počkat)

- start a cíl (v centru města) v jiném místě (street wear je však závodníkům dovezen do cíle startu) - cca 4km od sebe

- bohaté občerstvení po závodě, dobrá pasta party

- menší expo

- vyhlášení vítězů v noci po závodě, ohňostroj

- především na běhu dobrá divácká kulisa

- pěkný závod, my zrovna městské závody moc rádi nemáme, prostředí u veslařského kanálu je ale příjemné a navozuje pohodovou atmosféru

Challenge Rimini (půlka) - doporučujeme :)

- pěkné tratě (plavání v moři; kolo kopcovité, běh absolutní rovina po hlavní třídě vedoucí kolem moře)

- široká škála ubytování za rozumné peníze v dosahu chůze od startu, nemusíte řešit parkovaní před startem

- pasta party před závodem asi nic moc, protože si ji neuvědomuji :), občerstvení po závodě průměr

- pěkné expo

- pěkná divácká kulisa především na běhu

- vyhlášení vítězů večer po závodě trošku slabší

- ideální lokalita pro dovolenou i s rodinou, není vedro ani mraky turistů, cukrárny a restaurace již otevřeny :)

- u moře je vždy pěkně :)

.

 
 
 

Comments


Recent Posts

© 2023 by My site name. Proudly created with Wix.com

bottom of page