Pilman triatlon - S: 1.místo, P: 2.kat/8.celk
- Aug 28, 2016
- 2 min read
V sobotu 27.8. se konal ve Žďáře nad Sázavou další závod patřící do Českého poháru v dlouhém triatlonu. Svým kopcovitým profilem na kole i běhu patří závod rozhodně mezi ty náročnější. Teplota vzduchu se pohybovala na hranici tropů, foukal vítr a tak bylo jasné, že nás čeká těžký den. Tento závod byl pro nás důležitý kvůli bodům do poháru.
Simona:
Závod jsme s trenérem brali spíše tréninkově, ale na druhou stranu jsem věděla, že musím kvůli bodům zajet slušný výsledek. Z plavecké části mám dost smíšené pocity, na jednu stranu si myslím, že jsem plavala hodně dobře, bohužel se ani tentokrát mé plavání neobešlo bez šněrování, což mi samozřejmě ubralo sil a přidalo na konečném plaveckém čase (33:04). Z vody jsem vylézala na 4. místě. Následovaly 3 okruhy kopcovité cyklistiky. Relativně brzo jsem se dostala na druhou pozici. Na vedoucí Peťu Krejčovou jsem ztrácela po plavání asi 1:40, po prvním kole to byly necelé dvě minuty. Ve druhém kole jsem se k ní ale přiblížila a převzala vedení. Na konci druhého kola jsem měla již několik desítek sekund náskok. Ve třetím kole jsem tedy raději zvolnila a nikam se zbytečně nehnala. Nakonec z toho byl hodně slušný čas 2:50:47 (93km). Do druhého depa jsem dojela s několika minutovým náskokem, který jsem na běhu ještě navyšovala. Neběželo se mi úplně nejlépe, a tak jsem to zbytečně nehrotila a užívala si první pozici. Nakonec i čas na běhu mě mile překvapil 1:30:37. :)
Pohodovou atmosféru po závodě jsem si tentokrát moc neužila, protože jsem po doběhu musela jít na dopingovou kontrolu, kde jsem strávila téměř hodinu a půl - čekali jsme až načůrám dostatečné množství moči :) (běhěm 20min jsem do sebe nalila litr a půl vody!). Tělo ale bylo tak dehydrované, že se mi na záchod vůbec nechtělo.
Tímto vítězstvím jsem si upevnila průběžné první místo v českém poháru v dlouhém triatlonu Ford Czechman Tour.
A teď ještě pár tréninků a pořádné vyladění na dlouhý triatlon Challenge Almere, který společně s Pepou absolvujeme za 13 dní.
Pepa:
V plavání se mi tentokrát nepodařilo udržet žádné skupinky, takže jsem si jej odplaval sám. Z vody jsem vylézal na 11. místě. I přesto, že mi na kole kopcovitá cyklistika moc nesedí, zajel jsem ji kvalitně a posunul jsem se na průběžné 6. místo. Běžecké manko se mi ještě nepodařilo dohnat a tak jsem šel na běh s tím, že se v pořadí asi ještě propadnu. Nakonec jsem ztratil dvě příčky a do cíle jsem doběhl na celkovém 8. místě (2.v kategorii). A nyní se už těším na Challenge Almere, kde budeme závodit poprvé.
Na závěr bysme chtěli poděkovat pořadatelům za krásný závod a divákům a závodníkům, kteří nám na trati tolik fandili!!!































Comments