Slovakman - stříbrná medaile a TOP5
- Aug 8, 2016
- 3 min read
V sobotu 6.8. jsme se postavili na start (konečně už i Pepa) našeho oblíbeného Slovakmana v Piešťanech. Celou noc před závodem silně pršelo a tak všichni očekávali, jaké počasí bude vládnout závodu. Ráno už jen poprchávalo, ale za to foukal silný vítr. Nakonec se i déšt běhěm plavecké části uklidnil a na běh vylezlo i sluníčko. Klobouk dolů před pořadateli, kteří zvládli úvést depo i trať na otočce po zatopení do původního stavu. Slovakman zkrátka opět nezklamal a organizace, atmosféra i komentátoři byli super.
Simona:
Na závod jsem se těšila, na druhou stranu jsem měla trochu strach, jak dopadne 13 dní po sobě druhý běžecký maraton. S trenérem jsme věděli, že je tento závod risk a bude to "buď a nebo". Protože chci ale bodovat do Českého poháru v dlouhém triatlonu a Slovakman mám opravdu ráda, na start závodu jsem se postavila. Plavecká část dopadla docela dobře. Asi dvě třetiny tratě jsem plavala v háku, jeden okruh už jsem se musela rvát s vodou opět sama. Z vody jsem vylézala na druhém místě za Petrou Krejčovou se ztrátou 3:06, což není špatné. Na kole jsme absolvovali šest okruhů, tam po větru, zpět proti větru a tentokrát to byl teda opravdu boj. Ve čtvrtém kole jsem si zpívala "Říkal si Hurykán, kluk jako ty ...:)". První dvě kola jsem jela "volněji" a Peťa mi trochu cukla, pak jsem trochu přidala a opět jsem ji začala sjíždět. Na běh jsem tedy vybíhala se ztrátou necelých 3 minut. Běh vedl také v 6 okruzích (po 7km). Už po výběhu z depa jsem cítila, že to tentokrát není úplně ono, nicméně jsem ještě tak nějak držela předepsané tempo od trenéra. Na desátém kilometru jsem se propracovala na první pozici. Nohy ale začly bolet a byl to boj, ke konci pátého okruhu, asi na 30km, mě přepadla totální krize a narazila jsem asi na kilometr "do zdi", v tu chvíli mě Peťa opět předběhla a pádila si pro vítězství. Díky jednomu závodníkovi, který mi dal gel (na občerstvovačkách už totiž bohužel došly) jsem se nakonec ještě trochu rozeběhla (3:25:03). Za druhé místo jsem nakonec moc ráda a je jasné, že dva dlouhé triatlony tak brzo po sobě jsou na kvalitní maratonský čas na mě opravdu moc! :) Celkový čas závodu 9:44:38.
Nyní doufám, že jsem se neodrovnala a co nejdříve zregeneruji. Za tři týdny absolvujeme pro body do ČP půlku Pilmana a 10.9. mě čeká druhý (nebo vlastně po Poznani třetí) vrchol sezony dlouhý triatlon Challenge Almere-Amsterdam.
Na Slovakmanovi se také vyhlašuje Československý pohár v dlouhém triatlonu jako součet časů na Moraviamanovi a Slovakmanovi. Zde jsem obsadila první místo :)
Pepa:
Když jsem šest týdnů před Slovakmanem odložil berle a snažil se vrátit do tréninkového procesu, tak jsem ještě doufal, že se postavím na start Slovakmana. Záhy jsem ale zjistil, že mi problémy s nohou běh vůbec nedovolí a tak jsem pouze plaval a jezdil na kole. Jak dny utíkaly a Slovakman by stále blíž, tak jsem tomu moc šanci nedával, že bych se mohl na start postavit. Poprvé jsem "vyběhl" tři týdny před Slovakmanem. I když slovo "běh" je opravdu moc silné slovo, spíše vypajdal. Noha při běhu mě stále bolela a snažil jsem se ji uhýbat. Abych si tímto nezadělal na ještě větší problém, absolvoval jsem jen krátké klusy (často ale jen na cca 20-30min). Závod jsem vůbec absolvovat nechtěl. Stejně bych se ale jel podívat na Simonu a tak jsem se rozhodl, že absolvuji alespoň plavání a cyklistiku s kratším přechodem.
Plavalo se mi dobře a z vody jsem vylézal na 4. pozici v čase 52:04, cyklistiku jsem se snažil držet watty a zajel jsem druhý nejrychlejší čas. Na běh jsem tak vyrážel na třetím místě s tím, že vzhledem k průběhu závodu se pokusím běžet, tak dlouho, dokud mě nebude noha bolet. K mému překvapení noha držela, asi na 28. km jsem se propadl na 4. místo. Od poloviny jsem cítil, že mě nelimituje ani tak zranění nohy, jako spíše tréninkové manko a začal jsem výrazně zpomalovat (běh jsem dal v čase asi o více jak 20min pomaleji, než je u mě běžné). Závod jsem ale dokončil a to na celkovém 5. místě :) Nakonec jsem byl moc rád, že jsem závod dokončil a cílovou rovinkou absolvoval společně s dcerkou Lucinkou.
Teď je mým cílem se vrátit zpět do běžecké formy a stejně jako Simona vyladit na dlouhý triatlon Challenge Almere-Amsterdam.
















uplně ono,




















Comments