Vítězný Brněnský půlmaraton
- Apr 17, 2016
- 1 min read
V neděli 17.4. jsem na Brněnském půlmaratonu v čase 1:24:00 vybojovala první místo. Pepa dal tentokrát přednost cyklistickéhu tréninku a tak mi při závodě fandila jen Lucinka.

Na závod vyšlo nádherné, možná až moc teplé, a větrné počasí. Divácká kulisa byla famozní, závodníků na startu půlmaratonu i desítky bylo 1952! Zkrátka to dnes nemělo chybu :)
Tempo jsem měla na závod předem stanovené od trenéra. K mému překvapení jsem již od prvních metrů závod žen (a to i na 10km) vedla. Běželo se mi lehce, až jsem si říkala, zda nemám ještě trochu přidat. Měla jsem samozřejmě strach, že mně může také pěkně dojít a tak jsem raději držela předepsané tempo 3:50-55. Po prvním okruhu (ze dvou) jsem se cítila stále dobře, nicméně jsem asi na 13. kilometru začala trochu zpomalovat a tempo malinko kleslo. Protože jsem nemusela s nikým bojovat, byl pro mě závod samozřejmě psychicky pohodový a mohla jsem tedy bojovat pouze s časem. Závěrečných pět kilometrů jsem si tedy řekla, že se to pokusím ještě udržet ať si trošku potrénuji hlavu na těžší závody. Nakonec z toho byl čas 1:24:00 (tempo podle GPS 3:58min/km). Na to, že jsem se rozhodně nevydala na 100% a závod jsem šla viceméně z plného tréninku, jsem s časem velice spokojená.
Děkuji všem, kteří mi při závodě fandili (ať už samotní závodníci nebo diváci), děkuji také Magdě za opět pěkné fotky! Byl to moc pěkný závod a já jsem si jej opravdu maximálně užila!
Media (Záznam ze závodu bude v pořadu Sport v Regionech):
























Comments