Velikonoční půlmaraton Prostějovem
- Mar 28, 2016
- 1 min read

V neděli 27.3. jsme se vydali do Prostějova na Velikonoční půlmaraton. O závodu jsme se dozvěděli na internetu asi tři týdny před jeho konáním. Podle propozic vypadal lákavě a tak jsme jej zahrnuli do tréninkového plánu. Za toto rozhodnutí jsme nakonec moc rádi. Vyšlo nádherné slunečné počasí, centrum kvalitně uspořádaného závodu bylo v krásném prostředí lesoparku Hloučela. Trať vedla po cyklostezkách, pešinkách lesoparku a okolních silnicích.
Pepa doběhl na krásném 5. místě v čase 1:19:21. Já jsem závod vyhrála v čase 1:28:08. Oba jsme s výsledkem spokojeni, protože jsme jej šli z plného tréninku. Při rozklusu si Pepa stěžoval, jak má z kola z předchozího dne stuhlé nohy a že teda vůbec netuší jak se mu poběží. No, a nakonec mu to letělo pěkně :) Ani já jsem se necítila úplně svěží, od trenéra jsem měla předepsané tempo 4:20, kterým jsem měla závod rozeběhnout. Plán jsem dodržela a mám radost z takticky dobře zvládnutého závodu. Na startu jsem se nenechala vyhecovat soupeřkami, první půlku jsem šla volněji, druhou jsem pak zrychlila a postupně se propracovala na čelo závodu.






















Comments