Challenge Walchsee-Keiserwinkl, Simona: 7. místo, Pepa: 19.místo MPRO
- Aug 25, 2015
- 2 min read
Dalším triatlonem na vzdálenosti 1,9-90-21 byla Challenge Walchsee-Keiserwinkl v rakouských alpách. Křišťálově čistá voda v jezeře Walchsee, malebná městečka, zelené louky s pasoucíma se krávama, kopečky, kopce a hory přilákaly na tisícovku triatlonistů.
Simona:
Na závod jsem odjížděla docela unavená, ale věřila jsem, že si za tři dny v horách do závodu ještě odpočinu a naberu sílu. Start kategorie WPRO (ženy profesionálky) byl v 9:05 hod. Trochu jsem se obávala, že plavání dopadne jako v Rothu, tedy, že mi všichni odplavou a já se budu trápit sama. Bohužel to tak opravdu dopadlo, asi po 500 metrech mi balík odplaval a já zůstala sama. Plavalo se mi však dobře a z plaveckého výkonu jsem měla docela dobrý pocit a jak jsem nakonec podle výsledků zjistila, plavání opravdu až tak špatné nebylo. Cyklistika ve dvou okruzích byla dost kopcovitá z části vedená po úzkých horských silničkách vlnících se malýma vesničkama. Taková trať mi zrovna moc nevyhovuje, snažila jsem se však neustále makat a neztratit ani vteřinu - především v technických sjezdech. Ve druhém okruhu jsem předjela jednu ženu a doufala jsem, že k dalším se přibližuji, abych měla co nejvíce šancí na běhu někoho předběhnout. Na kole jsem nakonec předvedla můj letošní nejlepší výkon. Na běh jsem vybíhala s již docela unavenýma stehnama, bylo mi ale jasné, že musím makat až do konce. Čtyři okruhy kolem jezera nakonec nebyly uplná rovina, jak jsem si původně myslela. Navíc se trať docela klikatila a bylo jasné, že běh na další osobní běžecký rekord z Poznaně :) nebude. Vyběhla jsem tempem 4:01min/km. Ve druhém okruhu jsem začala předbíhat plno závodnic (už zde však byly závodnice z kategorie Age Group, které startovaly 10 minut po nás a tak jsem ani pořádně nevěděla, zda předbíhám svoji WPRO kategorii). Tempo mi kleslo na 4:03, ale stále jsem "letěla" a už předběhla i nějaké PRO závodnice. Poslední jsem potkala asi 700 metrů před cílem... V cíli jsem si myslela, že jsem 9., Pepa mě ale přesvědčoval, že před chvílí doběhla 5. a 6. žena, a že musím být tedy sedmá... a já jsem opravdu byla :) Takže konečně TOP 10 i v tak nabité konkurenci! Na 6. ženu jsem ztrácela 52 sekund. Čas běhu 1:25:35 byl druhým nejrychlejším v ženách :)
Pepa:
V plavání jsem zaplaval svůj standartní výkon, na kole mi to tentokrát moc nejelo a výkon, který jsem předvedl nebyl dle mého očekávání. Závěrečný běh se mi líbil a čtyři okruhy kolem jezera pěkně utíkaly. Sice se udělalo nakonec docela teplo, ale i tak se mi běh zadařil a nakonec jsem doběhl na 19. místě v MPRO a celkovém 31. místě.





















Comments